TERLEME KIYAFETLERİNİN ETKİLERİ

Terleme kıyafetlerinin etkilerini artırmak için, Domyos ve Oxylane Research ekibimiz, spor yapanların ve formunu korumak isteyen tüm aktif sporcuların istekleri ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yeni bir ürün grubu geliştirdi. Terleme kıyafetinin neden ve nasıl giyilmesi gerektiğini keşfedin!

 

Terleme kıyafeti nedir?

Terleme kıyafetleri, nefes almayan, ter üretimini ve terlemeyi artırıcı etki yaratan bir malzemeden üretilmiştir. Bu malzeme, vücut tarafından üretilen fazla sıcaklığı atar ve vücut sıcaklığını, suyun buharlaşmasını sağlayarak 37°C'ye sabitler böylece, cildinizi soğutur. Genellikle, bu kıyafetleri giymeniz maksimum düzeyde  kilo kaybetmenizi sağlar. Bununla birlikte, bu kıyafetleri düzgün kullanmanız gerekmektedir.

 

Terleme kıyafetleri nasıl kullanılır?

Sadece terleme kıyafetini giyerek kilo kaybedemezsiniz! Bu kıyafetlerin kullanımı spor antrenmanları ile, özellikle de düzenli yapılanlarla birlikte etkili olmaktadır. Bu antrenmanların yoğun bir şekilde yapılması gerekmez, aksine yürüyüş yapan birçok kullanıcı antrenmanları sırasında terleme kemeri kullanmaktadır. Ayrıca, bu kıyafetleri nerede ve nasıl giydiğiniz önemlidir, bu kıyafetler su kaybına neden olduğu için susuz kalmanıza yol açabilir. Antrenmanlarınız sırasında düzenli olarak su içmeyi unutmayın !

 

Terleme kıyafetleri, orta ve uzun süreli kullanıma uygundur ancak, bu kıyafetleri çok uzun süre kullanmak faydadan çok zarar yaratabilir. (çok uzun süre giyilen terleme kıyafetleri tahriş ile vitamin ve minerallerin kaybına neden olabilir. Vitamin ve mineraller terinizin %1'ini oluşturmaktadır ve vücudunuzun düzgün çalışması için önemlidir.) En uygun etki için terleme hacminizi ölçmek mümkündür ancak, terleme durumunuz hava sıcaklığına ve yaptığınız antrenmana göre değişim gösterebilir.

 

Terleme kıyafetlerinin etkileri ve faydaları nelerdir?

Terleme kıyafetleri giyerek terlemenin etkilerini ve sonuçlarını yükseltebilirsiniz.

 

  • Terleme kıyafeti giymek su kaybınızı artırır. Böylece, fiziksel ve spor aktivitelerinizi yaptıktan sonra kilo kaybettiğinizi hissedebilirsiniz. Aslında, vücudunuzun nemli kalmasını sağlayan suyu kaybetmiş olursunuz. Terleme kıyafeti ancak fiziksel bir aktivite ve diyet ile birleştiğinde zarif bir görünüme ve daha şekilli kalçalara sahip olmanızı sağlar. Terleme kıyafeti ile yağ yakmaz ve kaslarınızı sıkılaştıramazsınız.

 

  • Terlediğinizde toksinlerinizi atarsınız. Terleme kıyafeti sayesinde toksinlerin atımını artırmış olursunuz.

 

  • Terleme kıyafetleri ısınmanız için idealdir. İçerdiği neopren (hafiftir ve ısı yalıtımı sağlar), poliyamid (sürtünme etkisini azaltır), PVC (suya dayanıklıdır) ve likra (elastik dikişler için özellikle kullanılmıştır) bileşenler sayesinde nefes almaz. Bu bileşenler sayesinde vücudunuzun daha fazla ter üretmesini sağlar. Böylelikle, özellikle soğuk havalarda çok önemli olan kasları ısıtma ve antrenmanlarınızdan sonra kas ağrılarınızı yatıştırma özellikleri bulunur.

 

  • Cildinizi rahatlatır. Terleme kıyafetlerinin daha yumuşak bir cilt sağladığı doğrudur.

 

  • Vücudun su tutmasından kaynaklanan selülit ve portakal kabuğu görünümüne sahip cilt oluşumuna karşı savaşır. Dolaşımı hızlandıran terleme kıyafetleri selüliti azaltır ve drenaj etkisine sahiptir. Selülit probleminiz varsa terleme bermudalarımızı giymenizi öneriyoruz.

 

Domyos terleme kıyafetlerinin diğer terleme kıyafetlerinden farkı

 

Nefes almama özelliği olan terleme kıyafetleri terin buharlaşmamasını sağlar. Domyos, Oxylane Research ile birlikte, buharlaşmayan terin cilt üzerinde kalarak vücudun kendini tekrar nemlendirmesini sağladığını kanıtlamıştır; diğer yandan,  yeni Domyos terleme kıyafetleri hipertermiyi hafifletmek ya da en azından hipertermi riskini azaltmak için tasarlanmıştır.

 

Fitness antrenmanlarınız sırasında, terleme şortlarımız ve bermudalarımızı deneyerek drenaj işlevini test etmenizi öneriyoruz. Terleme kemeri sayesinde belinizi ve kalçanızı inceltebilirsiniz. Terleme kemerinizi yürüyüşlerinizde kullanabilirsiniz. Koşu bandınız ile yaptığınız antrenmanlarınızda takabilirsiniz. Terleme eşofmanları ise (üst ve alt) tüm vücudunuzu kavrar ve bütün kaslarınızın hem ısınmasını hem de soğumasını sağlar.

 

 

 

Domyos terleme kıyafetleri çok etkilidir ve sizi hipertermi riskinden korumak için tasarlanmıştır. Terleme kıyafetlerinizi hem fiziksel hem de sportif aktiviteleriniz için kullanın. Terleme kıyafetlerinizin kullanımını tamamlamak için sık sık su içmeyi unutmayın. İçeriğinde bol su bulunan sebze ve meyveleri tüketin (bazıları diğerlerine göre daha fazla su içerir: karpuz, armut, portakal, ananas, kabak, hindiba, dolmalık biber, salatalık). Son olarak, bu ürünlerin kullanımı ile ilgili şüpheniz varsa doktora başvurmaktan çekinmeyin (özellikle venöz yetmezliği durumunda veya hamilelik sonrasında). 

SAYFA ÜST KISMI