conseils-5-secrets-pour-tonifier-la-poitrine

SIKI GÖĞÜSLER İÇİN 5 İPUCU

Kadın vücudunun en narin noktalarından biri göğüslerdir. Bu sebeple, küçük yaşlardan itibaren göğüslerinize dikkat etmelisiniz. Göğüsler kas değildir, bezeler, lifler ve yağdan oluşur. Dik durmaları, göğüs bölgesindeki deri ve bağ dokular tarafından sağlanmaktadır. Yıllar içinde, deri elastikiyet özelliğini kaybeder bu da göğüslerin sarkmasına neden olur. Hormonal değişimler ve kilo dalgalanmaları göğüslerin sarkmasını neden olan diğer etkenlerdir.Sarkmamaları için iki noktaya dikkat edilmelidir: göğüs kaslarını güçlendirmek ve cildinizin gerek duyduğu bakımı yapmak. Göğüsleri şekillendirmenin 5 yolunu öğrenin.

 

1. ipucu: Feel Beautiful, sporcu sütyeni

Spor yapan kadınların %90'ı klasik bir sütyen kullanır. Ancak, bu sütyenler spor yapmaya uygun değildir... Fitness antrenmanı sırasında, vücudunuz, göğüslerinizin duyarlılığını artıran etki ve darbelere maruz kalır. Bu durum, göğüslerinizin şeklinin bozulmasına ve sarkmalarına. sebep olabilir. Bu nedenle, Domyos, yenilikçi bir sütyen geliştirdi, göğüslerinizi sıkılaştıran ve güzelliğini koruyan : Feel Beautiful sporcu sütyeni. Sütyenin esnek büstiyeri göğüslerinizin doğal bir şekilde hareket etmesini sağlar ve destekleyici kasların gelişimini hızlandırır. Sütyen üzerinde bulunan sert bant göğüslerin zıplama ivmesini azaltır ve antrenman sırasında acı hissetmemenizi sağlar. 
Sütyenin, göğüste oluşacak darbeleri %50 oranında azalttığı tespit edilmiştir. Ayrıca, ikinci cilt etkisi yaratan bileşeni mükemmel rahatlık sağlar.

 

2.ipucu: Soğuk su

İşte sizin için basit bir ipucu. Göğüslerinizi sıkılaştırmak için duşunuzu buz gibi bir su ile bitirmeniz gerekiyor deseydik bizi dinler miydiniz? Bu basit, ancak bazılarına göre tatsız hareket göğüslerinizi sıkılaştırmanız hatta dikleştirmeniz için mükemmel bir yol! Soğuğun dokuları güçlendirdiği ve kan dolaşımını düzelttiği bilinmektedir. Sizi gerçekten donduracak kadar soğuk duşlar almak yerine, soğuk ve sıcak suyu karıştırarak hedeflediğiniz bölgelere tutabilirsiniz.

 

3. ipucu: Egzersiz

Yere oturun ve rahatça arkanıza yaslanın. Göğüslerinizi sıkılaştırmak ve göğsünüzü çevreleyen kası geliştirmek için uygulayabileceğiniz bir egzersiz: avuç içlerinizi birleştirin. Ellerinizi göğsünüzün hizasında, dirsekleriniz dik olacak şekilde yerleştirin. Avuç içlerinizi birkaç saniye boyunca birbirine bastırın ve bırakın. Harekete yeniden başlayın. Göğüslerinizin şeklini ve elastikiyet özelliğini korumak için bu hareketi her sabah ve her akşam 20 kez tekrarlayın.

 

4. ipucu: Masaj

Her gün göğüslerinize masaj yapmak, hayat kurtaran bir harekettir, göğüs bölgesindeki gerğinliği azaltır ve toksin atmanızı sağlar. Güzellik reçetesi: 10 damla esansiyel sandal ağacı yağını, 100 ml argan yağına ekleyin. Banyodan veya duştan çıktığınızda nazikçe gövdenize ve göğüslerinize masaj yaparak göğüslerinizin elastikiyetini korumasını sağlayın. Yağı aşağıdan yukarıya doğru köprücük kemiğinize kadar uygulayın. Ardından, parmaklarınızı göğüs kemiğinize (iki göğsünüz arasında bulunan küçük boşluk) yerleştirin ve 3 kez saat yönünde, 3 kez de tersi yönde çevirin. Ellerinizi açın, göğüslerinizin iç kısmından başlayıp omuzlarınıza doğru ilerleyerek gövdenize masaj yapın. Bu bölge, göğsü destekleyen kası barındırdığı için göz ardı edilmemelidir.

 

5. ipucu: Fitness aksesuarları

Göğüslerinizin sarkık mı görünüyor? Body Power’ı keşfedin. Bu fitness aletinin kullanımı kolaydır ve güzel bir dekolteye sahip olmanızı sağlar. Kollarınızla Body Power’ı sıkıştırarak, göğüslerinizi destekleyen kaslarınızı güçlendirirebilirsiniz. Göğüslerinizin dikleşmesini sağlayan Body Power, aynı zamanda birçok egzersiz yapmanızı ve tüm vücut kaslarını çalıştırmanızı sağlar.

 

 

 

Artık, göğüslerinizin, günlük bir bakıma ihtiyaç duyduğunu biliyorsunuz. Günlük yapacağınız basit hareketler ile göğüslerinizin güzelliğini koruyabilirsiniz. Daha sıkı göğüslere sahip olmak sizin elinizde!

GYM/PILATES

Gövdenizi güçlendirmek ve fiziksel açıdan kendinizi daha iyi hissetmek mi istiyorsunuz? Adale güçlendirme ile siluetinizi nasıl koruyacağınızı öğrenin.

SAYFA ÜST KISMI