JİMNASTİK TOPU: DÜZ BİR KARINA SAHİP OLMANIN SIRRI

(7)

Karın bölgesindeki fazlalıklarınızdan kurtulmak için etkili bir yöntem arıyorsanız jimnastik topundan faydalanabilirsiniz.

 

Jimnastik topu neden bu kadar etkili?

Konu küçük fazlalıklardan kurtulmak için tekrar spor yapmaya başlamak olduğunda, motivasyonumuzu çabuk kaybedebiliriz. Form kazanmak için karın kası antrenmanları yapmak o kadar da eğlenceli değil... Aslında, vücudunuzu güçlendirmek için daha basit bir çözümümüz var: jimnastik topu. Peki jimnastik topu nedir? Derin karın kaslarınızı güçlendirmeniz için kullanabileceğiniz büyük bir fitness topudur. Karın kası yapmanızı, sıkılaşmanızı ve sırt ağrılarınızı dindirmenizi sağlar.

 

Jimnastik topu sayesinde, düz bir karına sahip olabilirsiniz! Topun karnınızda yaptığı hareketler masaj ile aynı etkiyi yaratır. Kan dolaşımını hızlandırır ve yavaş yavaş fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlar. Jimnastik topu ile, tüm vücudunuzu hatta vücudunuzdaki en zor kaslar olan karın kaslarınızı bile sıkılaştırabilirsiniz. Topun üzerinde yuvarlanırken dengenizi korumayı da öğrenirsiniz. Dahası, duruşunuzu dikleştirir, konsantrasyonunuzu artırır, daha dayanıklı ve esnek olursunuz. Her gün yaptığınız çalışmalar ile daha hızlı sonuçlar alırsınız.

 

Jimnastik topu nasıl seçimelidir?

Jimnastik topunuzu doğru seçebilmek için topun boyuna, sağlamlığına ve patlamaya karşı dayanıklılığına dikkat etmelisiniz.

 

Boyunuza uygun bir jimnastik topu için oturduğunuzda ayaklarınızın yere değmeli ve bacaklarınızı 90° kaldırdığınızda topun üzerinde dengede durabilmelisiniz. Genel kural olarak:

 

  • Boyları 1m 55 cm ve 1m 70 cm arasında olanlar 55 cm'lik jimnastik topunu,

  • Boyları 1m 70 cm ve 1m 85 cm arasında olanlar 65 cm'lik jimnastik topunu,

  • 1 m 85 cm'den daha uzun olanlar 75 cm'lik jimnastik topunu seçmelidirler.

 

Prensip olarak, jimnastik topunun iyi şişirilmiş olması önemlidir. Ancak, jimnastik topunuz ne kadar fazla şişerse antrenman yapmanız o kadar zor olur. Başlangıç seviyesindekiler, yumuşak bir jimnastik topu seçmeli ve antrenman çok kolay gelirse topu şişirmelidir. Antrenman önerileri için, jimnastik topuyla yapılacak egzersiz videolarını izleyin.

 

 

 

Artık jimnastik topunun faydalarını biliyorsunuz. Form kazanmak ve gözle görülür sonuçlar almak isteyenler için öneriler!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
GYM/PILATES

Domyos Gym Ball, size önerdiğimiz değişik egzersiz videoları sayesinde kasların zindeleştirilmesini sağlayan bir aksesuardır. Domyos Club spor koçlarıyla ortaklaşa gerçekleştirilen bu egzersiz videoları , yumuşak bir kas güçlendirme çalışmasıyla karın kaslarınızı, baldırlarınızı ve kalçalarınızı güçlendirmenizi sağlayacaktır. Gym Ball’unuzla doğru uygulamalar yapmak ve vücudunuzu zindeleştirmek için egzersiz videolarımızı keşfedin.

(6)
SAYFA ÜST KISMI