conseils-Les-gestes-pour-retrouver-la-forme

FORM TUTMANIN ZAMANI GELDİ!

Form tutmak mı istiyorsunuz? Form tutmaya yönelik tavsiyelerimize kulak verin ve enerji dolun.

 

1. Alışkanlıklarınızı değiştirin

Günlük hayatımız küçük değişiklikler yapın. Asansör yerine merdivenleri kullanın, kısa mesafeler için, bisikletinizi kullanın, otobüsten son duraktan birkaç durak önce inerek yürümenin keyfine varın… Gün içinde değerlendirebileceğiniz birçok fırsat var, yeter ki siz değerlendirmesini bilin!

 

2. Başkalarıyla birlikte motivasyonunuzu artırın

Bir fiziksel aktiviteye başlamak, iki kişi veya arkadaşlar arasında olduğumuzda daima daha motive edicidir. Başkalarıyla birlikte spor yapmak bizi motive eder. Böylece, spora yeniden başlamak daha kolay olur, antrenmanları, paylaşılan bir keyif anına dönüştürürüz. Sizinkine yakın fiziksel kondisyona sahip biriyle çalışmak en ideal olandır.

 

3. Etkili egzersiz yapmak için destek alın

Forma kavuşmak , hedeflerin belirlenmesi, uygun bir programın benimsenmesi amacıyla bir spor antrenöründen yardım almak en iyi yoldur. Bir amaç doğrultusunda çalışmak ve motivasyonu artırmak için, bireysel yardım almak hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

 

4. Evde egzersize devam edin

Evde egzersiz yapmak kolay değildir, büyük irade ister. Tek başımıza olduğumuzda cesaretimiz daha çabuk kırılır. Bununla birlikte, spor salonuna düzenli olarak gitmeye zamanınız olmadığında, evde egzersiz oldukça pratik bir çözümdür. Halter, lastik gibi küçük aksesuarlar veya mini stepper gibi fitness aksesuarları, evde egzersiz yapmaya devam etmek için oldukça faydalıdır. Müziğin sesini yükseltin veya sevdiğiniz televizyon programını izleyin, bu sizi motive edecektir.

 

5. Kendinize gerçekçi hedefler koyun

Anında sonuç elde edilemeyeceğini, sabırlı olmak gerektiğini aklınızdan çıkarmayın! Sabırlı olun ve fiziksel kondisyonunuza uygun hedefler belirleyin. Zamanla daha iyi bir forma kavuşacaksınız.

 

6. Yavaş yavaş ilerleyin

Aşırı hızlı ilerlerseniz, sakatlanabilirsiniz. Vücudunuza kulak verin, eklemlerinize dikkat edin, zirveye erişmek için kendinizi zorlamanız gereksizdir, yavaş yavaş da zirveye ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz spora göre, çok zorlanmayacağınız bir program belirleyin, acele etmeyin ve dinlenmeyi ihmal etmeyin. Daha iyi bir forma sahip olmak için uykunun önemini unutmayın.

 

7. Doğru zamanı seçin

Metabolizmanıza uygun hareket edin! Bünyenize kulak vermeniz ve vücut saatinizi dikkate almanız çok önemlidir. Yemekten kısa bir süre sonra veya akşam yatmadan önce herhangi bir fiziksel aktivite gerçekleştirmemeniz tavsiye edilir; aksi halde ağrı duyabilirsiniz. Ayrıca egzersiz sırasında, öncesinde ve sonrasında bol sıvı tüketmeyi de ihmal etmeyin.

 

8. Esneme hareketlerini ihmal etmeyin

Kaslarınızı koruyun. Spor öncesinde ve sonrasında esneme egzersizleri yapmanız tavsiye edilir. Isınma sayesinde sakatlanma riskinden kaçınmış olur, kas ağrılarına veda edersiniz! Farklı ısınma çeşitleri mevcuttur, kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

FİTNESS
conseils-5-astuces-pour-faire-du-sport-a-la-maison

Fiziksel aktivite için zaman yaratmak her zaman kolay değil. Peki, neden evde spor yapmayı denemiyorsunuz? Domyos size evinizde ve kendi temponuza göre spor yapmanız için bazı ipuçları veriyor...

SAYFA ÜST KISMI