Kondisyon Bisikleti Essential 2

Ref.
8369202
YORUMLARINIZ
4.19 / 5 27 Yorumlar
Ürün avantajı
Evinizdeyken formunuzu korumak ister misiniz? EB Essential 2 harika! Ayrıca ergonomik gidonu rahat kullanım sağlar. 5 fonksiyonlu konsolu sayesinde antrenmanınızı takip edebilirsiniz.
Pedal dönüş kolaylığı
4 kg volan ağırlığı
Koçluk
5 fonksiyonlu konsol (kalori, mesafe, süre, hız, kalp atışı)
Rahatlık
Ergonomik gidon ve ayak klipsleri sayesinde dengenizi korursunuz.
Kontrol kolaylığı
Tekerlekleri sayesinde taşınması oldukça kolaydır.
Kurulum süresi
30 dakika

ÖZELLİKLERİ

BİLEŞENLER
Çerçeve : 100.0% Çelik Kapak : 100.0% Poliamit
Garanti
Parçalar ve işçilik 2 yıl garantili. Metal gövde 5 yıl garantili.Yedek parçalar 10 yıl garantili.

ÖNERİLER

Depolama İpuçları
Ürünü nemli bir ortamda bırakmayın ve açık havada muhafaza etmeyin.
Kullanım kısıtlamaları
Maks. kullanıcı ağırlığı: 110 kg. Sadece evde kullanım içindir.

İLAVE BİLGİLER

NEDEN KONDİSYON BİSİKLETİ KULLANILMALI?
Sunduğu eksiksiz antrenmanla: - kolayca formunuza kavuşmanızı - kalbinizi çalıştırarak dayanıklılığınızı artırmanızı - vücudun alt bölgesindeki kaslarınızın sıkılaşmasını sağlar. Dünya Sağlık Örgütü kalp ve solunum dayanıklılığınızı artırmanız, kas ve kemiklerinizin durumunu iyileştirmeniz ve sağlığınıza tekrar kavuşabilmeniz için haftada ortalama 2.30 saat orta yoğunlukta dayanıklılık egzersizleri yapmanızı tavsiye ediyor.
VOLAN VE PEDAL ÇEVİRME RAHATLIĞI
Volanların ağırlığı arttıkça pedal çevirme daha akışkan ve daha keyifli hale gelir!
KONSOL, SANAL KOÇUNUZ
EB ESSENTIAL 2 kondisyon bisikletinin konsolu 5 fonksiyon içerir: yakılan kaloriler, katedilen mesafe, antrenman süresi, gidon üzerinde bulunan sensörler sayesinde ölçülen kalp atışı ve hızı. Bu fonksiyonlar sayesinde hedeflerinize ulaşıp ulaşmadığınızı kontrol edebilirsiniz.
KALP ATIŞ HIZINIZI ÖLÇÜN
Domyos EB Essential 2 kondisyon bisikletinizde gidona entegre edilmiş kalp sensörleri vardır. Bu kalp ritminizi ölçmek için güvenilir bir alettir. Ellerinizi sensörlerin üzerine koyun. Kemeri taktıktan birkaç saniye sonra konsol ekranında kalp atış hızınızı göreceksiniz. Hand-Pulse fonksiyonu (elden kalp atışını ölçer) kalp pili takan kişilerin kullanımına uygun değildir.
BİSİKLETİNİZİ DOĞRU AYARLAMAK İÇİN ÖNERİLER
Sele yükseklik ayarının doğru yapılması düzgün pedal çevirmek için oldukça önemlidir. Bisikletin yanında ayakta durun ve selenin yüksekliğini kalça hizanızda olacak şekilde ayarlayın. Ayak kalları sayesinde hem aşağı hem yukarı doğru daha etkili pedal çevirirsiniz. Bu nedenle, ayaklarınızın daha rahat olması için kalları ayağınıza en uygun şekilde ayarlayın.
BİSİKLETİNİZİN DENGE AYARLARI İÇİN ÖNERİLER
Bisikletinizi özel bir zemin döşemesi (DF 920 döşeme gibi) üzerine yerleştirerek egzersizinizi daha rahat hale getirebilirsiniz. Bu köpük zemin matları sayesinde: Bisikletiniz kullanım esnasında sabit kalır, titreşimler ve gürültü azalır, ayrıca zemin zarar görmez. Domyos kondisyon bisikletleri, iki küçük arka lastiği sayesinde antrenmanlarınız sırasında zemin türü fark etmeksizin mükemmel denge sağlar.
BİSİKLETİNİZİN YERİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN ÖNERİLER
Bisikletinizin ön kısmında taşıma tekerlekleri bulunur. Bisikletinizin yerini değiştirmek için bisikletin önüne geçin. Bir ayağınızla bisikleti sabitleyin ve gidonu bastırarak tekerleklere doğru itin. Ardından, bisikleti istediğiniz yere doğru yavaşça taşıyın.
AĞIRLIK VE BOYUTLAR
Ürün boyutları U 91 x G 54 x Y 130 cm Ürün ağırlığı 25 kg Boyutlar Koli U 80 x G 26 x Y 58 cm Toplam ağırlık 29 kg
BAKIM VE TAMİR
Parçalar ve işçilik 2 yıl Metal parçalar 5 yıl Ürününüzün bakımını yapmak ve tamir etmek için tüm önerilerimizi bu ürün sayfasının altındaki HİZMETLERİMİZ kısmında bulabilirsiniz.
KULLANIM SINIRLAMASI
Hand-Pulse fonksiyonu (elden kalp atışını ölçer) kalp pili takan kişilerin kullanımına uygun değildir. Maks. kullanıcı ağırlığı: 110 kg. Sadece evde kullanım içindir.

YORUMLARINIZ

 • Erkek
  30-39 yaş arası
  27 Mayıs 2020
  Use since 7 ile 12 ay arası
  That review has been deposited on this product version
  GENEL DEĞERLENDİRME

  ÜRÜNÜ YAKLAŞIK 7 AYDIR KULLANIYORUM.

  ARTILAR:
  +Dengeli bir biçimde duruyor. İstediğiniz kadar hızlanabiliyorsunuz.
  +Sessiz çalışıyor. Yan odada birisi uyurken bile kullanabilirsiniz.
  +Tekerlekli olduğu için taşıması kolay.
  +Sağlam yapı, kaliteli malzeme.
  +Kolay kurulum. Tek başıma yarım saatte kurdum yaklaşık.

  Eksiler:
  -Sele çok çok çok çok ama çok rahatsız. O kadar acı veriyor ki "Ben bunu hak edecek ne yaptım?" diye düşünüyorsunuz bisikleti sürerken.
  -Telefon/tablet koyma yeri yok ve uzun sürüşlerde canınız sıkılabiliyor.
  -Sele yüksekliği ayarlanabiliyor fakat sele açısı ayarlanamıyor.
  -Peş peşe iki farklı insan kullanmak istediğinde bir önceki kişinin verilerini resetlemek için bir düğme yok illa 10 dakikaya yakın bekleyeceksiniz göstergelerin sıfırlanması için ya da paneli söküp altındaki pili çıkarıp geri takacaksınız.


  NÖTR DURUMLAR:
  Volan ağırlığı sebebiyle pedalları çevirmek çok zor diyenler olmuş. Pedala ilk hareketi verdikten sonra volan kendi ağırlığının ivmesiyle daha rahat dönmeye başlıyor. Yani pedala ilk hareketi verdikten sonra 1. seviyede sürmek çok zor değil. Ancak doğrudan 2. veya 3. seviyeden başlayayım derseniz çok zorlanırsınız.Tabii profesyonel bisikletçi değilseniz. Bir süre kullandıktan sonra bacak kasları gelişiyor ben birkaç aylık kullanımdan sonra artık 3. seviyede sürmeye başladım.

  NİHAİ DEĞERLENDİRME:
  BEN PROFESYONEL MARATONCUYUM YANİ SPORDAN UZAK BİRİSİ DEĞİLİM; SPOR ESNASINDA ACI/AĞRI ÇEKMEYE ALIŞIĞIM FAKAT SELENİN BU KADAR AĞRITACAĞINI BİLSEM BU ÜRÜNÜ ALMAZDIM. ÜZERİNE HAVLU KATLAYIP KOYARAK KULLANDIM AYLARDIR. ONA RAĞMEN SELE ÇOK AĞRI VERİYOR. ALIRKEN MUTLAKA XL BEDEN JEL DOLGULU SELE KILIFI VE JEL DOLGULU BİSİKLETÇİ TAYTI İLE BİRLİKTE ALINMALI.

  UMARIM GELİŞTİRİLECEK OLAN YENİ MODELLERDE BAHSETTİĞİM EKSİ YÖNLER DE DÜZELTİLEREK DAHA GÜZEL ÜRÜNLER SPORCULARA SATIŞA SUNULABİLİR.

 • Erkek
  30-39 yaş arası
  18 Mayıs 2020
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  Alışveriş
  Çok güzel.

  Karantina günlerinde hayat kurtarıcısı oldu, ürün çok güzel, selesi ile ilgili yorumlardan endişe duymuştum fakat kullanmaya başlayınca endişeye gerek olmadığını gördüm. Selesi ağrı yapıyor ancak tek seferde 1 saat yerine dinlenerek kullandığınız taktirde problem olmuyor.

 • Erkek
  20-29 yaş arası
  24 Nisan 2020
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  Çok güzel

  Ürün gayet güzel ve kullanışlı bir o kadarda uygun fiyatlı. Piyasadaki diğer ev için üretilen segment bisikletlere göre hem daha ucuz hem daha güzel olduğunu düşünüyorum. Gayet sade ve şık bir bilgilendirme ekranı yeterli bilgiler sunuyor. Aynı zamanda gayette sessiz çalışıyor fakat benim için en önemli olan husus pedal çevirme zorluğu. 8 seviye bulunuyor ve 8. Seviye çok zorluyor ki bu iyi birşey boşa pedal çevirmemiş oluyorsunuz :) şiddetle tavsiye ederim. Tek eksiği selesinin sertliği ama bir haftada onada alışıyorsunuz.

SAYFA ÜST KISMI