Kadın Fitness / Kardiyo Ayakkabısı 100 - Siyah / Pembe

Ref.
8379422
YORUMLARINIZ
4.37 / 5 19 Yorumlar
Collaborators reviews
3.5 / 5 2 Yorumlar
Ürün avantajı
100 fitness kardiyo ayakkabısı, ön tarafta bulunan olukları ile hareketlerinizi ve yön değişimlerinizi doğal bir şekilde yapmanızı sağlar.
Başlangıç fiyatı
₺109,99₺69,99*
Çok yönlü esneklik
Ayağın ön kısmında bulunan oluklar, yön değişimlerinde kolaylık sağlar.
Destek
Ayarlanabilir kayışlar yanal hareketler için ayağın ön kısmında kavrama sağlar
Darbe emici
Taban kalınlığı sayesinde atlama sırasında vücudunuzu darbelere karşı korur

ÖZELLİKLERİ

BİLEŞENLER
Üstü : 80.0% Polyester, Üstü : 20.0% Poliüretan Dış taban : 70.0% EVA, Dış taban : 30.0% Kauçuk Astar ve çorap : 100.0% Polyester
Garanti
2 yıl

İLAVE BİLGİLER

Neden fitness ayakkabısı tercih edilmeli?
Sporstlab laboratuvarımız tarafından yapılan çalışmalar fitness antrenmanında ve diğer farklı sporlarda birden fazla çeşitli hareketin olduğunu göstermiştir. dönüş, patinaj, toplu halde sıçrama, squat, lunge hareketleri gibi. Temel olarak doğrusal hareketleri kullanan koşu antrenmanının aksine burada çoğunlukla hiçbir doğrusal hareket yoktur. Tüm ayakkabılarımızı, yaralanma riski olmadan bu tür hareketleri yapmanıza yardımcı olması için geliştiriyoruz.
Koşu ayakkabılarınızla fitness yapmak (ya da tam tersi) yanlış bir fikir
Fitness pratiklerine özel ayakkabılar giyerek fitness yaparken koşu ayakkabısı giyenlere göre yaralanma riskini %20 azaltırsınız. Peki neden? Araştırma ve geliştirme laboratuvarımız sporlara göre ayağın bazı hareketlerini göstermektedir: koşuda çizgisel, fitnessta rotasyonlu ayak hareketi. Yaptığınız spora göre ayakkabı giymek ayağınızı korur ve performansınızı artırır!
TABANIN TOPUK YÜKSEKLİĞİ: ayağınızın önü ve arkası arasındaki yükseklik farkı
Tüm fitness ayakkabılarımız 4 mm topuk yüksekliğine sahiptir. Bu 4 mm topuk yüksekliği doğal duruşa daha yakın bir his verir. (çıplak ayak = topuksuz). Eğer yüksek topuklu ayakkabılar giymeye alışıksanız örneğin kadınlar için topuklu ayakkabılar gibi, yeni ayakkabılarınıza alışmanız biraz zaman alabilir.
Çok yönlü esneklik
Çok yönlü esneklik, ayakkabının bükülme ve kıvrılmasını sağlayan hareket yönünün değişmesini kolaylaştırma kapasitesidir. Çalışmalar, fitness antrenmanında bükülme ve esneme ihtiyacının koşuya göre 1,7 kat daha fazla olduğunu gösterdi. Bilek hareketi, fitness veya koşu antrenmanına göre farklılık gösterir. Bu nedenle, fitness antrenmanı ve yapılan hareketlere uygun çok yönlü bir ayakkabı tasarladık.
Ayağın ön kısmını kavrama
Neden önemli? Ayağın ön tarafında bulunan kavrama, fitness antrenmanı sırasında zeminle temas ettiğinizde yönünüzü değiştirmeniz için gereken dengeyi sağlamanıza yardımcı olur.
Ayağın ön kısmında darbe emme
Amortisör, ayakkabının darbeleri engelleme ve titreşimi hafifletme kapasitesidir. Fitness antrenmanında ayak ile zemin arasında oluşan baskı ayağın ön kısmındayken koşu antrenmanında genellikle topukta yer alır. Ayakkabılarımızı, devamlı hareketleri daha iyi yapabilmeniz amacıyla oluşan baskıyı dengeleyerek tekrarlanan darbelerden sizi korumak için ayağın ön kısmında ideal darbe emicilik sağlayacak şekilde tasarladık.
Kaymazlık ve dönüş
Bu modelin kaymazlık özelliği, hızlı ve kolay yön değiştirme olanağı sağlar. Daha az yer tutuş olan dönme bölgeleri, eklemleri zorlamadan kolayca yön değiştirmenize veya dönmenize olanak tanır. Başlıca gerekli olan bu iki bölge arasında ideal dengenizi bulabilirsiniz. Duyumsal, mekanik ve biyomekanik testlerin birleşimi, dönüşleriniz sırasında ideal kaymazlık seviyesini ve kullanılan baskı bölgelerini belirlememizi sağlar.
Ürünü nasıl kanıtlıyoruz? ÜRÜN TESTİ
Uzmanlarımız, bedenin tepkilerini ölçen sensörler sayesinde laboratuvarlarda hareketleri analiz eder. Ancak hiçbiri saha deneyimi kadar etkili değildir. Bu nedenle, ürünlerimizi aynı zamanda fitness salonlarında da kullanım testlerine tabi tutuyoruz. Bu testler sayesinde size teknik ve uygun ürünler sunabiliyoruz. Olabilecek en iyi koşullarda spor yapmanızı sağlamak da tek amacımızdır.
Artısı nedir? Zeminde iz bırakmaz.
Tabanlarımız zeminde iz bırakmayacak şekilde tasarlanmıştır.
Fitness ayakkabılarıyla koşu bandında koşabilir miyim?
Fitness ayakkabılarımız, fitness kardiyo antrenmanı için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca çok sık olmamakla birlikte koşu bandında yapılan antrenmanlara da uygundur. Antrenmanlarınızdan önce veya sonra koşu bandında ısınmak istiyorsanız bu ayakkabılar sizin için uygundur. Antrenmanınız sadece koşu bandında ya da dış mekanda koşmaktan oluşuyorsa güvenliğiniz açısından koşu antrenmanları için tasarlanan ayakkabıları kullanmanızı öneririz.
Fitness ayakkabısı sadece iç mekanda mı kullanılır?
Fitness - kardiyo antrenmanları çoğunlukla spor salonlarında ve/veya evde yapılır. Bu nedenle ayakkabılarımız iç mekanlarda kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Kauçuk bileşen "yumuşak" yapıda oluşu ile bu kullanım için özeldir. Bu ayakkabıları dış mekanda, asfaltta kullanmak kauçuğun erken aşınmasını hızlandıracaktır. Tabanın kaymazlık özelliği salon ya da evinizin zemininde kullanıma uygun olacak şekilde test edilmiş ve kauçuk antrenmanda yüksek kaymazlık sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.
 • Kadın
  23 Temmuz 2019
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  Alışveriş
  begendim

  ürün fiyatına göre çok iyi ama kullandıktan bir süre sonra iç tabandaki rahatlık gidiyor

 • Erkek
  25 Haziran 2019
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  Alışveriş
  Kargo

  Kargo ücreti olmasa daha iyi olur :)

 • Erkek
  11 Haziran 2019
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  Alışveriş
  Fiyat performans süper

  Mükemmel

 • 10 Ekim 2019
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  Alışveriş
  rahat

  tam bir fiyat performans ürünü , ekstra kaymaz taban ve ayak yapısına uyum sağlayan yapısıyla güven veriyor.

 • Kadın
  20 yaş altı
  26 Şubat 2018
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  Alışveriş
  Domyos

  Rahat değil, bir süre sonra ayağı yoruyor

  Markanın cevabı :

  Merhaba Melisa Hanım,

  Satın aldığınız 100 FITNESS KARDİYO AYAKKABISI - KADIN - SİYAH / PEMBE DOMYOS hakkındaki görüşleriniz için teşekkür ederiz.

  Ürünümüzden yana hayal kırıklığına uğradığınız için üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Ürünümüz Koşu bandında koşan ve fitness antrenmanı yapanlar için tasarlandı.100 fitness kardiyo ayakkabısı, ön tarafta bulunan olukları ile hareketlerinizi ve yön değişimlerinizi doğal bir şekilde yapmanızı sağlar.

  Dilerseniz üründe üretim hatası olma ihtimaline karşı sahip olduğunuz garanti kapsamı altında (2 yıl) ürününüzü inceleme için, sizleri mağazalarımızda davet etmek isteriz. DOMYOS departmanlarında çalışan arkadaşlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.
  Bilgilerinizi tasarım ve üretim departmanımıza aktardığımızdan emin olabilirsiniz.

  İnceleme sonucuna göre ürünü değiştirebilir, size en yakın Decathlon mağazasında iadesini yapabilirsiniz.

  DOMYOS ürünlerimizle deneyiminizi, bizimle ve kullanıcılarımızla paylaştığınız için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla!

SAYFA ÜST KISMI