HIROSAKI 350 Judo Kimonosu

Ref.
8313054
Ürün avantajı
Hafif ve dayanıklı judo kimonosu.

2 MEVCUT RENK(LER)

99,99 TL*
Çekme kuvveti
Güçlendirilmiş omuzlar, yaka ve dizler
Hareket serbestliği
Geniş kesimi ile mükemmel hareket özgürlüğü sunar
Kullanımı kolaydır
Klasik kesimi sayesinde judo, ju-jitsu ve aikidoya uygundur.
Hafiflik
350g/m² kalınlığında pirinç kolalı hafif kumaş.

ÖZELLİKLERİ

Beden
110-200 cm
Bileşen
%35 pamuk, %65 polyester
Renk
beyaz
BİLEŞENLER
%35 pamuk, %65 polyester Eşofman üstüÜst: 350 g/m², pantolon: 240 g/m².
Için tasarlandı
Judo yapan çocuklar için tasarlanmıştır.
Garanti
2 yıl

ÖNERİLER

Bakım İpuçları
İlk 3 yıkmayı soğuk suyla yapın. Daha sonra maksimum 30°'de yıkayabilirsiniz.
Kullanım kısıtlamaları
Makinede kurutma yapmayın.

İLAVE BİLGİLER

TASARIM
350 judo kimonosu, %100 pamuk olan modellere göre sık yıkamalara karşı çekme yapmayan ve daha hızlı kuruma sağlayan polyester - pamuk karışımı bir kumaştan üretilmiştir. Judo kimonoları, yaka bölgesinde (kimonoyu yakalayıp çekmek için) ve zemin dövüşleri için diz bölgelerinde güçlendirmelere sahiptir.
JUDO KİMONOSU NASIL SEÇİLİR?
Judo "kavramaya dayalı" bir dövüş sporudur. Genç judocu, rakibini fark edip, yere atma gayesiyle kimonosundan kavramalı ve onu hareketsiz hale getirmelidir. Bu nedenle bir kimono özellikle tutup çekmeye karşı dayanıklı, sürtünen ve gerilen bölgelerde ise güçlendirmelere sahip olmalıdır.
ANTRENMAN SEVİYESİNE GÖRE HANGİ KİMONO SEÇİLİR?
- Judoya yeni başlayan veya 1 - 2 senedir judo yapan çocuklar için %100 pamuklu, hem esnek hem dayanıklı gabardin kumaştan (220 g/m²) bir kimono seçilmelidir. - 2 yıldır judo yapan bir sporcu (sarı ya da turuncu kemer) ya da yarışmalara yeni başlayanlar için çekmelere karşı oldukça dayanıklı, pirinç kolalı bir kimono seçmek önemlidir. Polyester ve pamuk bileşeni (350 g/m²) sık yıkamalara karşı şeklini korur ve çabuk kurur.
HANGİ BOY SEÇİLMELİDİR?
Çocuğunuzun boyuna göre kimono boyu 100 - 150 cm olarak seçilmelidir. Çocuğunuzun boyundan 5 cm - 10 cm daha uzun bir kimono seçmeniz önerilir. Örneğin çocuğunuz 133cm boyundaysa, 140 cm'lik bir kimono seçin.
BAKIM ÖNERİLERİ
Her kullanımdan sonra kimononun havalandırılması önerilir. Düzenli yıkandığında kimononuz beyaz rengini korur. İlk yıkamalarda soğuk su kullanılmalıdır. Sonraki yıkamalarda 30°C geçilmemelidir.
JUDONUN YARARLARI
Judo fiziksel bir spordur: Çocuklar, bir antrenmanda oldukça fazla çaba harcar. Eksiksiz bir spor: Amaç, rakibinin ağırlığını kontrol etmek olduğundan çocuklar kaslarının tamamını kullanır ve geliştirirler. Bu spor, aynı zamanda psikolojik bir antrenmandır. Vücutta ve zihinde bir rahatlama sağlar. Ayrıca « judo » kelimesi « nezaket yolu » demektir.
SAYFA ÜST KISMI