COMFORT GÖĞÜS PEDLİ SPORCU SÜTYENİ - KADIN - GRİ

Ref.
8352419
YORUMLARINIZ
4.67 / 5 3 Yorumlar
Ürün avantajı
Pamuk, polyester ve elaşan bileşenli kumaşı sayesinde teri emen sporcu sütyeni. V dekolte ve göğüs desteği sağlayan entegre pedler. Yüzücü sırt kesimi.
₺34,99*
Teri dışarı atma özelliği
Sentetik kumaşın avantajlarına sahip pamuk bileşen.
Göğüs desteği
Klasik sütyenlere kıyasla darbe etkisini %22,2 oranında azaltır.*

ÖZELLİKLERİ

Renk
Gri.
Bedenler
36 - 42.
BİLEŞENLER
Dış: %34 pamuk, %3 elastan, %20 liyosel, %35 polyester İç: %74 polyester, %26 elastan
Için tasarlandı
Hafif fitness antrenmanlarına yönelik tasarlandı: (Yoga, esneme, pilates, kas geliştirme).
Garanti
2 yıl

İLAVE BİLGİLER

Hafif fitness antrenmanları için uygun sporcu sütyeni:
Hafif fitness antrenmanları için idealdir (Basen, karın, kalça egzersizleri, yoga, jimnastik...). Özellikle küçük göğüslü hanımlar için uygundur. Antrenman sırasında kaymamaları için pedler sütyenin alt kısmına sabitlenmştir.
Neden sporcu sütyeni takmalıyım?
Spor antrenmanları esnasında, göğüsleriniz günlük hayatta olduğundan daha fazla baskıya maruz kalır. Eforun yoğunluğuna ve etkisine bağlı olarak normal halinden 3 - 5 kat daha ağır hale gelir. Buna karşılık, kadınların %59'u spor yaparken göğüsleri için yeterli desteği sağlamayan klasik sütyenler kullanır (http://bjsm.bmj.com/content/42/8/670.short). Sporcu sütyeni, göğüs hareketlerini sınırlandırarak göğüsler üzerinde oluşan baskıyı azaltır.
Göğüs sağlığı:
Göğüs ölçünüz ne olursa olsun baskılar deriyi ve bağ dokularını esnetir. Yeterli destek sağlanamadığında acı hissedebilirsiniz veya göğüsleriniz erken sarkabilir. Öte yandan, gereğinden fazla destek de uzun vadede zararlı olabilir: Sütyeninizin göğüs ölçünüze ve maruz kalınan baskı seviyesine uygun olması gerekir. Amaç, göğsün doğal hareketini bozmadan göğüsleri korumaktır.
DOMYOS sportif iç giyim ürünleri nasıl tasarlanır?
Modellerimiz rahatınızı artırmak ve sağlık problemlerinin önüne geçmek için tasarlandı: * balen kullanmadık (yaralanma ve lenf bezlerine baskı yapma riski ) * meme başı hizasındaki dikişleri azalttık (tahriş riski) * terin dışarı atılmasını sağlayan bileşenler kullanmayı tercih ettik (bu kriter rahatlığı artırmasının yanı sıra tahriş riskini önemli ölçüde azaltır).
DOMYOS sportif iç giyim ürünleri nasıl test edilir?
Tüm ürünlerimiz laboratuarlarımızda göğüs desteği testine tabi tutuldu (antrenman sırasında göğüslerin maruz kaldığı ivmenin azalıp azalmadığı ölçüldü) ve onaylandı. 1 - 5 üzerinden değerlendirme ve sınıflandırma yapıldı. Sporcu sütyenlerimiz, ivmenin minimum %10 (seviye 1) maksimum %50 (seviye 5) oranında azaltılmasını sağlar. 1. seviye modellerimiz hafif antrenmanlar için tasarlandı. 3. seviye olanlar orta yoğunlukta, 5. seviye olanlar yoğun antrenmanlar için uygundur.
Yaptığınım spora göre hangi destek türünü seçmeliyim?
Yaptığınız antrenmana göre, size uygun göğüs desteğine sahip modeli bulabilirsiniz: Hafif (yürüme , Yoga , Pilates , esneme...), orta yoğunlukta (jimnastik, dans...) ya da yoğun (trambolin, step, kardiyo egzersizleri...). Desteğin yaptığınız antrenmana uygun olması önerilir: Örneğin, gerekmediği takdirde yoğun antrenmanlar için uygun bir sütyen takmayın (göğsün doğal hareketini bozmadan koruma sağlayan bir ürün kullanmak önemlidir).

YORUMLARINIZ

 • Erkek
  30-39 yaş arası
  07 Haziran 2017
  Use since 3 ile 6 ay arası
  That review has been deposited on this product version
  Doğrulanmış Alışveriş
  Tavsiye ediyor

  Eşime almıştım. Üründen memnun.

 • Kadın
  50-59 yaş arası
  05 Ekim 2016
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  Doğrulanmış Alışveriş
  ürün ile ilgili

  kızım voleybol oynarken kullanıyor

 • Kadın
  30-39 yaş arası
  29 Ağustos 2016
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  Doğrulanmış Alışveriş
  Sporcu sutuyeni

  Cok iyi kavrıyor ve cok rahat

SAYFA ÜST KISMI