BABYLIGHT JİMNASTİK AYAKKABISI - BEBEK - PEMBE / FUŞYA

Ref.
8278583
YORUMLARINIZ
4.8 / 5 12 Yorumlar
Ürün avantajı
Psikomotor uzmanı onaylı bu YENİLİK, bebek jimnastiğine yönelik tasarlandı. Çıplak ayak hissiyatı, dengeyi, motor becerilerinin ve koordinasyonu geliştirir!

2 MEVCUT RENK(LER)

59,99 TL*
Kaymazlık
Kaymaz taban ve ön ve arkada bulunan destekler sayesinde yer tutuşu sağlar.
Esneklik
Maksimum esnek tabanı, çıplak ayakla yürüyormuş hissiyatı verir.
Giyme / çıkarma kolaylığı
İşaretli sağ ve sol ayak, cırtlı cırtlı bant ve geniş ağız.
Psikomotor gelişimi destekler
Çıplak ayak hissiyatı, dengenin ve motor becerilerinin gelişmesini sağlar

ÖZELLİKLERİ

BİLEŞENLER
Üstü : 80.0% Katyonik Polyester , 20.0% Poliüretan Astar ve çorap : 80.0% Katyonik Polyester , 20.0% Poliüretan Dış taban : 80.0% Katyonik Polyester , 20.0% Silikon
Approved by
Domyos Baby Light ayakkabılar, psikomotor uzmanı tarafından onaylandı. Ayakkabılı ve ayakkabısız jimnastik yapan 10 aylık - 4 yaş aralığındaki çocuklarda, yapılan incelemelerde Domyos Baby Light ayakkabı giyenlerin çıplak ayakla egzersiz yapanlara nazaran psikomotor becerilerinin daha iyi geliştiği görüldü. Daha fazla yer tutuş, daha iyi baskı noktaları ile daha iyi denge ve daha fazla koordinasyon sağlar. Üstelik ayakları da mükemmel şekilde korur!
Tests
Baby Light Domyos bebek jimnastiği ayakkabıları, minik jimnastikçiler tarafından, motor becerilerinin yapıldığı parkurlar üzerinde test edilmiştir. Bu bebek jimnastiği ayakkabıları, denge tahtalarının ve paralel barların üzerinde yürümek ve farklı aletlere tırmanmak için tasarlanmıştır.
Için tasarlandı
Bebek jimnastiği için tasarlandı.
Garanti
2 yıl

ÖNERİLER

Depolama İpuçları
Domyos bebek jimnastiği ayakkabılarınızı, nemden ve ışıktan uzak, havadar bir yerde saklamanız önerilir.
Kullanım kısıtlamaları
Domyos bebek ayakkabısı, iç mekanda kullanım için tasarlandı.

İLAVE BİLGİLER

Domyos Baby Light bebek jimnastiği ayakkabıları, psikomotor uzmanı tarafından onaylandı:
Ayakkabılı ve ayakkabısız jimnastik yapan 10 ay - 4 yaş aralığındaki çocuklarda, yapılan incelemelerde Domyos Baby Light ayakkabı giyenlerin çıplak ayakla egzersiz yapanlara nazaran psikomotor becerilerinin daha iyi geliştiği görüldü. Daha fazla yer tutuş ve daha iyi baskı noktaları sayesinde çocuğunuza daha iyi denge ve daha fazla koordinasyon sağlamasının yanı sıra ayakları daha fazla korur.
Genç yaşlardan itibaren yapılan fiziksel aktivitelerin faydaları:
Genç yaşlardan itibaren edinilen düzenli fizik aktiviteleri, çocuğun fiziksel ve entellektüel gelişimine katkı sağlar. Bu öğreti, hayat boyunca karşılaşılacak sağlık problemlerini engelleyerek iyi ve sağlık bir yaşam sunar. Ayrıca, toplu şekilde yapılan fiziksel aktiviteler, çocuğun sosyal yaşama adapte olmasına ve kişisel gelişimine katkıda bulunur.
Fiziksel ve entellektüel faydaları:
Fiziksel faydaları nelerdir? - Başlıca fiziksel becerilerin kazanımını arttırır (psikomotor gelişim) - Gelişimi destekler - Obeziteye karşı savaşır Entellektüel faydaları nelerdir? - Kendine olan güveni arttırır - Bir gruba katılmayı teşvik eder - Çocuğun kişisel gelişimine katkıda bulunur
Kullanım önerileri:
Domyos bebek jimnastiği ayakkabıları, iç mekanda giyilmelidir. Minik ayakları, zeminle maksimum temas sağlaması için ayakkabıları çorapsız giymek yeterli olacaktır. Böylece, ayağının altında bulunan sinirleri zemini "hissedecek" ve dengesini sağlamasına yardımcı olacaktır.
Çocuk ayağının karakteristik özellikleri:
Bebeklerin çıplak ayakla yürümesi, dokunma duyularını tanımaları ve öğrenmeleri için en iyi yoldur. Ayağın altında bulunan sinirler, iyi bir denge sağlamak için vücut ağırlığının eşit şekilde dağıtılmasına yardımcı olur. Geniş ve esnek yapılı Domyos bebek jimnastiği ayakkabıları, bebeklerinizin ayaklarının soğuktan ve tehlikeli zeminlerden koruyarak herhangi bir sınır yaratmadan gelişmesini ve güçlenmesini sağlar. Tüm ayakkabılarımız, bebeklerin minik ayak yapısına uygun olarak tasarlanmıştır.
Antrenman:
Bebek jimnastiği nedir? Uygun araç ve gereçlerle, parkur şeklinde yapılan jimnastik aktiviteleri ve oyunları için idealdir. En miniklerin bile kullanımına uygun çeşitli boylardaki jimnastik aletlerinden oluşan bu parkurlar, (denge tahtası, yürüme aleti, paralel bar ile rulo ve silindir minder) çocukların dengeli bir şekilde yürümesine atlamasına, kaymasına ve tırmanmasına, vb. olanak sağlar. Bebek jimnastiği, 10 aylıktan - 6 yaşa kadar yapılabilir.
Egzersizin faydaları:
Bebek jimnastiğinin faydaları nelerdir? Bebek jimnastiği antrenmanı, miniklerin psikomotor becerilerinin, dengelerinin, koordinasyonlarının ve dokunma duyularının gelişimini sağlayan özel aktivitelerdir. Ayrıca, jimnastik aletleri üzerinde denge sağlamak, atlamak, yuvarlanmak, tırmanmak, gibi aktiviteler, çocuğunuzun kendine olan güvenini artıracak ve ona otonomi kazandıracaktır.
Egzersiz kıyafeti:
Bebek jimnastiği için en uygun kıyafet nedir? Mevsime uygun rahat ve esnek bir kıyafet: Isınmaya başlarken, bir tişört ve bir şort veya esnek eşofman altı, eşofman üstü ya da eşofman takımı tercih edin. Ve jimnastik aletlerinin üzerinden kaymamak için de bir çift Domyos ayakkabı giyin.
Doğru ayakkabı numarasını seçmenin önemi:
Ayak ölçüsünün ayakkabı numarasına uygunluğu çok önemlidir, küçük veya büyük numaralar (5mm olsa dahi) tercih edilmemelidir. Küçük numaralar, ayak bileğini ve parmaklarını yaralayabilir ya da cildi tahriş edebilir; büyük numaralar ise, yürüme bozukluklarına ve sürtünmeden dolayı ayakta oluşacak su toplamalarına neden olabilir. 1 ve 2 yaşlarındaki bir çocuğun ayak numarası ortalama 3 - 4 ayda değişir. Düzenli olarak ayak numarasını kontrol etmeyi unutmayın.

YORUMLARINIZ

4.8 / 5 12 Yorumlar
12 users recommended this product
 • Bayan
  20-29 yaş arası
  15 February 2017
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  İyiki almışım

  Çok rahat ve güzel bence mutlaka denemelisiniz ben çok memnun kaldım

 • Bayan
  40-49 yaş arası
  24 November 2016
  Use since 1 yıldan daha fazla
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  Rahat bir ayakkabı
  Rahat, hareket kabiliyeti sağlıyor, hafif

  Ev ayakkabısı olarak kullanıyoruz, çok rahat bir ürün.

 • Bayan
  30-39 yaş arası
  19 October 2016
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  DOMYOS BABYLIGHT JİMNASTİK AYAKKABISI
  hafif, kullanışlı

  Ben beğendim çok güzel. Ama ayakkabı kalıbı dar en az iki numara büyük almanızı tavsiye ederim.

Bu ürünler de ilginizi çekebilir

SAYFA ÜST KISMI