500 Fitness / Kardiyo Ayakkabısı - Kadın - Mavi / Pembe

Ref.
8484796
YORUMLARINIZ
5 / 5 3 Yorumlar
Ürün avantajı
500 Mid fitness kardiyo kadın ayakkabısı, ayağın ön kısmında bulunan cırt cırtlı bantları ile ideal bir kavrama sunar ve çok yönlü hareketler sırasında denge sağlar.
Çok yönlü esneklik
Ayağın mekanik eksenine uygun altıgen tasarımı dönüşlerde kolaylık sağlar.
Destek
Ön taraftaki cırt cırtlı bant ayakların kaymasını önleyerek kavrama sunar
Darbe emici
EVA taban hareket sırasında oluşan baskıyı önleyerek darbe emicilik sunar

ÖZELLİKLERİ

BİLEŞENLER
Üstü : 80.0% Polyester, Üstü : 20.0% Poliüretan Dış taban : 70.0% EVA, Dış taban : 30.0% Kauçuk Astar ve çorap : 100.0% Polyester
Için tasarlandı
Haftada 2 - 3 defa orta yoğunlukta fitness - kardiyo antrenmanları yapanlar için tasarlandı.
Garanti
2 yıl

İLAVE BİLGİLER

NEDEN FITNESS AYAKKABISI TERCİH EDİLMELİ?
Sporstlab laboratuvarımız tarafından yapılan çalışmalar fitness antrenmanında ve diğer farklı sporlarda birden fazla çeşitli hareketin olduğunu göstermiştir. dönüş, patinaj, toplu halde sıçrama, squat, lunge hareketleri gibi. Temel olarak doğrusal hareketleri kullanan koşu antrenmanının aksine burada çoğunlukla hiçbir doğrusal hareket yoktur. Tüm ayakkabılarımızı, yaralanma riski olmadan bu tür hareketleri yapmanıza yardımcı olması için geliştiriyoruz.
UYGUN AYAKKABILARLA ANTRENMAN YAPMAK NEDEN ÖNEMLİDİR? Güvenlik
Çalışmalar gösterdi ki fitness antrenmanında yaşanan yaralanmalar uygun olmayan ayakkabı kullanımından kaynaklanmaktadır. Fitness antrenmanında yaralanan kişilerin %86'sı Koşu ayakkabısı giymektedir. Yaptığımız çalışmalar, fitness antrenmanına uygun olmayan ayakkabı kullanan kişilerin uygun ayakkabı kullananlara göre daha fazla yaralanma risklerinin bulunduğunu ortaya koydu. Tüm bunlar, fitness antrenmanına uygun özel bir fitness ayakkabısı tasarlamanın ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.
TABANIN TOPUK YÜKSEKLİĞİ ayağınızın önü ve arkası arasındaki yükseklik farkı
Tüm fitness ayakkabılarımız 4mm topuk yüksekliğine sahiptir. Bu 4mm topuk yüksekliği, doğal duruşunuza yakın bir his sunar (Çıplak ayak = topuksuz) Örneğin kadınlar için topuklu ayakkabılar gibi yüksek topuklu ayakkabılar giymeye alışkınsanız, yeni ayakkabılarınıza alışmanız biraz zaman alabilir.
ÇOK YÖNLÜ ESNEKLİK
Neden önemli? Çalışmalar, fitness antrenmanında bükülme ve esneme ihtiyacının koşuya göre 1,7 kat daha fazla olduğunu gösterdi. Bilek hareketi, fitness veya koşu antrenmanına göre farklılık gösterir. Bu çalışmalar, fitness ayakkabısının bükülme ve esneme ihtiyacının koşu ayakkabısından farklı ve özel olduğunu kanıtlamıştır. Bu nedenle, fitness antrenmanı ve yapılan hareketlere uygun çok yönlü bir ayakkabı tasarladık
ÖN AYAKTA KAVRAMA
Neden önemli? Ayağın ön tarafında bulunan kavrama, fitness antrenmanı sırasında zeminle temas ettiğinizde yönünüzü değiştirmeniz için gereken dengeyi sağlamanıza yardımcı olur.
ÖN AYAKTA DARBE EMİCİLİK
Neden önemli? Fitness antrenmanında ayak ile zemin arasında oluşan baskı ayağın ön kısmındayken koşu antrenmanında topukta yer alır. Ayakkabılarımızı, devamlı hareketleri daha iyi yapabilmeniz amacıyla oluşan baskıyı dengeleyerek tekrarlanan darbelerden sizi korumak için ayağın ön kısmında ideal darbe emicilik sağlayacak şekilde tasarladık.
KAYMAZLIK VE DÖNÜŞ
Bu modelin kaymazlık özelliği, hızlı ve kolay yön değiştirme sağlar. Daha az yer tutuş olan dönme bölgeleri, eklemleri zorlamadan kolayca yön değiştirmenize veya dönmenize olanak tanır. Başlıca gerekli olan bu iki bölge arasında ideal dengenizi bulabilirsiniz. Duyumsal, mekanik ve biyomekanik testlerin birleşimi, dönüşleriniz sırasında ideal kaymazlık seviyesini ve kullanılan baskı bölgelerini belirlememizi sağlar.
ÜRÜN KALİTESİNİ NASIL KANITLIYORUZ? ÜRÜN TESTİ
Uzmanlarımız, bedenin tepkilerini ölçen sensörler sayesinde laboratuvarlarda hareketleri analiz eder. Ancak hiçbiri saha deneyimi kadar etkili değildir. Bu nedenle, ürünlerimizi aynı zamanda fitness salonlarında da kullanım testlerine tabi tutuyoruz. Bu testler sonucunda sizlere erişimi kolay, teknik ürünler sunarak en iyi şartlar altında spor yapabilmenizi hedefliyoruz.
ZEMİNDE İZ BIRAKMAZ
Ayakkabı tabanlarımız zeminde iz bırakmayacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.
FITNESS AYAKKABILARIYLA KOŞU BANDINDA KOŞABİLİR MİYİM?
Fitness ayakkabılarımız, fitness kardiyo antrenmanı için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca çok sık olmamakla birlikte koşu bandında yapılan antrenmanlara da uygundur. Antrenmanlarınızdan önce veya sonra koşu bandında ısınmak istiyorsanız bu ayakkabılar sizin için uygundur. Antrenmanınız sadece koşu bandında ya da dış mekanda koşmaktan oluşuyorsa güvenliğiniz açısından koşu antrenmanları için tasarlanan ayakkabıları kullanmanızı öneririz.
SADECE İÇ MEKANDA KULLANILABİLEN FITNESS AYAKKABISI?
Fitness - kardiyo antrenmanları çoğunlukla spor salonlarında ve/veya evde yapılır. Bu nedenle ayakkabılarımız iç mekanlarda kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Kauçuk daha "hassas" olduğu için özellikle salonda kullanıma uygundur. Bu ayakkabıların dış mekanda asfaltta kullanılması kauçuğun erken yıpranmasına sebep olur. Tabanın kaymazlık özelliği salon ya da evinizin zemininde kullanıma uygun olacak şekilde test edilmiş, kauçuk antrenmanda yüksek kaymazlık sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.

YORUMLARINIZ

 • Kadın
  20-29 yaş arası
  07 Temmuz 2019
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  Rahat

  Fitness yaparken ayağım gayet rahat, güzel sarıyor, koşu yaparken de ayağımı zorlamiyor.

 • 06 Mayıs 2019
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  Alışveriş
  fitness ve zumba

  memnun kaldılar ve ikincisinide aldık

 • Kadın
  30-39 yaş arası
  03 Ağustos 2018
  Use since 3 ile 6 ay arası
  That review has been deposited on this product version
  rahatlık/hareket kolaylığı

  step, zumba ve kardiyo antrenmanları için kullanıyorum. ayağı çok güzel sarıyor. rahat ve yumuşak. performansa olumlu etkisi oluyor.

SAYFA ÜST KISMI