500 ATLAMA İPİ - YETİŞKİN - YEŞİL

Ref.
8380096
YORUMLARINIZ
4.27 / 5 11 Yorumlar
Ürün avantajı
500 atlama ipi, her kişinin boyuna uygundur ve ayarlanabilir. Görümünüzü inceltmeyi ve kardiyo çalışmaları yaparak fiziksel kondisyonunuzu artırmayı sağlar. Ağırlıklar ayrı satılır.

3 MEVCUT RENK(LER)

₺11,99*
İlerleme kalitesi
Orta hızda yapılan egzersizlerinize uygun, entegre ABEC1 rulmanlı atlama ipi.
Ergonomik kavrama
Mükemmel kaymazlık için yumuşak bileşenli ergonomik saplar.
Yıpranmaya karşı dayanıklılık
Parke, karo türü yüzeylerde, iç mekanda kullanıma uygun PVC ip.
Ayarlanabilir yapi
Her boya uyum sağlaması için kolayca ayarlanabilen 2m 80cm uzunluğunda ip
Ağırlık
75 gramlık 4 ağırlık takılabilen saplar.

ÖZELLİKLERİ

İp
Ayarlanabilir
İpin uzunluğu
2,80 metre
Kullanım
İç mekan
BİLEŞENLER
El : 50.0% Polipropilen, El : 50.0% Stiren Etilen Bütadiyen Stiren (SEBS) İp : 100.0% Polivinil Klorür (pvc) - ftalat içermez
Için tasarlandı
İç mekanda, fiziksel kondisyonunu artırmak amacıyla haftada 2 - 3 kere düzenli olarak antrenman yapanlar için tasarlandı.
Garanti
2 yıl

ÖNERİLER

Bakım İpuçları
Saplarda bulunan ter lekelerini kuru bir bezle silin. İp nemli bir sünger ile temizlenebilir.
Depolama İpuçları
İpin dolanmasını önlemek için sabit bir noktadan germeniz önerilmektedir.
Kullanım kısıtlamaları
İp atlarken spor ayakkabı giyilmesi özellikle önerilir.

İLAVE BİLGİLER

Atlama ipini boyuma göre nasıl ayarlayabilirim?
Doğru uzunluğu ayarlamak için ipin ortasına bir ayağınızla basın ve sapları yukarı doğru kaldırın. Yeni başlayanlar, sapları omuzlara kadar kaldırarak daha kolay bir egzersiz için uygun boyu ayarlayabilirler. İleri seviye egzersizler için ise sapları en alt kaburga kemiği ya da göbek deliği hizasına kadar kaldırmanız önerilir.
4 etapta kolayca ayarlama (paket arkasındaki şemaya bakın).
Uzunluğu bir kere ayarladıktan sonra: Sapın ucunu boyunuza uygun olacak şekilde ayarlayın. 1. İpi, sap ucuna doğru itin: ayarlama sağlayan parçayı çekin. 2. Fazlalık kalacak şekilde ipi kaydırın (fazlalık kalması üstte anlatıldığı gibi boyunuza ve seviyenize bağlıdır) 3. Artan kısmı kesin. 4. Ayarlama sağlayan parçayı eski yerine geri takın. Atlama ipiniz kullanıma hazır! Ürün paketinin arkasında bulunan piktogramları inceleyebilirsiniz.
500 atlama ipime nasıl ağırlık takarım? (paket arkasındaki şemaya bakın).
Saplara maksimum 2 ağırlık (1 ağırlık = 75 gram) ekleyebilirsiniz. (ayrı satılır) Size bakacak şekilde atlama ipinin sapında bulunan renkli düğmeyi çevirin. Daha sonra aşağıdakileri uygulayın: ağırlık takılacak yeri çıkarın. Bir veya iki ağırlığı bu bölgelere yerleştirin. Son olarak, ağırlık takılacak yeri saplara geri takın. Saplardan biri hazır. Aynı işlemi diğer sapa da uygulayın. Daha sonra antrenmanınıza başlayabilirsiniz.
İp atlarken kaza yaşamayın.
İp atlarken karnınızı içinize çekin ve karın kaslarınızı sıkın; Bel ağrıları ve travmalarının temel sebebi olan böbrek hasarlarını önlemek için kalça sıkı olmalıdır. Doğru atlamak ve denge sağlamak için egzersize başlarken ipi her çevirdiğinizde iki defa atlamanız önerilir. İki kez sağ ayak, iki kez de sol ayak ile dönüşümlü olarak atlayabilirsiniz. Darbe emici özelliği açısından spor ayakkabı giymeniz tavsiye edilir.
Harcanan enerji
15 dakika ip atlamak 30 dakika yapılan jogging ile eşdeğerdir. 1 saat ip atlayarak 725 kalori yakabilirsiniz!
Atlama ipinin avantajları
Atlama ipi kalori yakmak, kilo vermek, incelmek ya da düz bir karına sahip olmak için oldukça etkili bir araçtır. Kolay ve vücudun her bölgesini çalıştıran bir egzersiz olarak hem dengede durmayı geliştirir hem de duruşun düzelmesine katkı sağlar. İp atlamak vücudun alt bölgesinde bulunan kasları çalıştırarak kol, omuz, sırt ve karın kaslarını güçlendirir. Doğru yapıldığında, dayanıklılığınızı da artırır.
Ürününüzü daha etkin bir şekilde kullanmak için ücretsiz egzersiz videolarımızı keşfedin.
<a href="http://www.domyos.com" target="_blank">Domyos.com</a> adresinde, Fitness merkezlerimizdeki Domyos Club'larda çalışan spor eğitmenlerimizin katkıları ile hazırlanan egzersiz videolarını bulabilirsiniz.

YORUMLARINIZ

 • Erkek
  30-39 yaş arası
  17 Temmuz 2018
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  Doğrulanmış Alışveriş
  GÜZEL

  EŞİM KULLANIYOR. ŞUANA KADAR BİR SIKINTI ÇIKMADI. MEMNUNUZ

 • Erkek
  20 yaş altı
  17 Temmuz 2018
  Use since 1 yıldan daha fazla
  That review has been deposited on this product version
  Kaliteli

  Çok güzel bir ürün.

 • Erkek
  20-29 yaş arası
  06 Temmuz 2018
  Use since 2 ile 8 hafta arası
  That review has been deposited on this product version
  eskiye donsun

  mesajim bu ipi tasarlayan sevgili decathlon tasarimcisina, bu ipin bir onceki modeli hem ele oturumu hemde rahatligi bakimindan daha guzeldi, agirlik ekleme kismi bu model icin gereksiz olmus, ayrica tutulan kismin uzerindeki yumusak plastik kaplama toz topluyor ve uzun sure sicakta kalinca yapis yapis olmakta.Tasarimcidan ricam eski modele dönulmesi, 12tl ip + 10tl agirlik almak cok gereksiz, zaten bu ipi icinde rullman olmasi ve ucuz oldugu icin tercih ediyorduk.

SAYFA ÜST KISMI